info:

UWAGA! PRZEBUDOWA STRONY - ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY
Od 2016 roku zapraszamy do Galerii Szara w Katowicach, więcej szczegółów na temat aktualnych działań na stronie
www.galeriaszara.pl

anita pasikowska | 5 dni w cieszynie

 9 – 13.07/ cz. 1

To pierwsza odsłona cieszyńskiej wersji projektu Anity Pasikowskiej 5 dni w pięciu miastach.

Przez pięć dni Anita pracowała nad ciągiem szkiców, spontanicznych zapisków relacjonujących zaobserwowane w Cieszynie zdarzenia, wizerunki ulic i budynków. Każdy dzień przyniósł kolejny zapis, który pokryje część papierowego rulonu. Stał się on rodzajem podobrazia o wydłużonych proporcjach, z którym artystka codziennie wychodziła w plener Miasta. Rozpoczęła swój rysunek w “leniwy niedzielny dzień”, dwa kolejne to dni powszednie – zwyczajny rytm miasta, a dwa dni ostatnie odzwierciedlały atmosferę festiwalu filmowego „Wakacyjne Kadry”.

Podczas pracy możliwy był wgląd jedynie w partię obrazu ukazującą opowieść danej chwili, natomiast dopiero podczas wystawy obraz zostanie rozwinięty w całości.

Anita Pasikowska – urodzona w 1975 r. w Warszawie. Studiowała w Gościnnej Pracowni prof. Leona Tarasewicza na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1995-2000, którą ukończyła w 2000. Zajmuje się instalacją, rzeżbą i malarstwem. W 2003 otrzymała stypendium twórcze Ministra Kultury i Sztuki.

Galeria Szara

galeria szara / strefa szarej © 2019 All Rights Reserved

galeria szara / fundacja kultury audiowizualnej strefa szarej / 2012-2016 / some rights reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress