info:

UWAGA! PRZEBUDOWA STRONY - ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY
Od 2016 roku zapraszamy do Galerii Szara w Katowicach, więcej szczegółów na temat aktualnych działań na stronie
www.galeriaszara.pl

konstruowanie tożsamości | fotorelacja

22.11 – 13.12

Adam Molenda, Agnieszka Sojka-Swoboda, Grzegorz Majchrowski, Grzegorz Stuglik, Jarosław Skutnik, Jerzy Fober, Jerzy Pustelnik, Joanna Rzepka-Dziedzic, Joanna Wowrzeczka, Karolina Tyrna, Krystyna Pasterczyk, Krzysztof Węglorz, Łukasz Dziedzic, Tomasz Swoboda

Wystawa prezentowała subiektywny obraz sztuki w kontekście miejsca położonego na peryferiach. Było to zestawienie artystów żyjących i pracujących w Cieszynie,  próba zakreślenia przestrzeni ich współistnienia.
Tożsamość to coś płynnego, fragmentarycznego. Zygmunt Bauman pisze, że nigdy nie jest dana, stale podlega procesowi konstruowania. Skomplikowana i dyskusyjna może być próba uchwycenia, czy określenia tożsamości zbiorowej, tożsamości miejsca. Problematyczna wydaje się być też próba wciągnięcia pod wspólny mianownik sztuki tworzonej przez artystów z jednego miasta. Bo czy może być wyczuwalny w niej klimat miejsca, jakaś ogólnie dominująca tendencja? Czy raczej mamy do czynienia z sytuacją, w której spotykają się indywidualności, a miejsce, w którym dane jest im żyć nie jest generatorem, lecz jedynie przestrzenią współistnienia?
Wystawa ,,Konstruowanie tożsamości” poprzez zestawienie prac artystów żyjących i pracujących w Cieszynie, była próbą zakreślenia tej przestrzeni, świadomie eklektyczną, poszukującą, procesualną.

Kuratorzy:
Joanna Rzepka-Dziedzic & Łukasz Dziedzic

galeria szara / strefa szarej © 2019 All Rights Reserved

galeria szara / fundacja kultury audiowizualnej strefa szarej / 2012-2016 / some rights reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress