info:

UWAGA! PRZEBUDOWA STRONY - ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY
Od 2016 roku zapraszamy do Galerii Szara w Katowicach, więcej szczegółów na temat aktualnych działań na stronie
www.galeriaszara.pl

3. raciborski festiwal sztuki | festiwal przestrzeni

21-23.09
III edycja Raciborskiego Festiwalu Sztuki  „Ciało. Duch. Miasto”

RFS to ogólnopolski przegląd współczesnych zjawisk artystycznych. Festiwal promuje sztukę młodą, odważną i poszukującą. Do Raciborza zapraszani są twórcy z takich dziedzin jak teatr, performance, wideo, taniec, sztuki wizualne, muzyka, film. Jednak w tym roku festiwal wprowadził artystów w przestrzenie miasta, odchodząc całkowicie od prezentacji sztuki w galerii czy sali teatralnej.

Wcześniejsza część wizualna festiwalu była realizowana wyłącznie w przestrzeni miejskiej. Wówczas pięciu artystów – Anita Pasikowska, Aleksandra Kubiak i Karolina Wiktor (Grupa Sędzia Główny), Zuzanna Janin i Elżbieta Jabłońska – zaproszonych przez kuratorkę Agnieszkę Rayzacher z lokalu_30 stworzyło premierowe prace w przestrzeni publicznej Raciborza lub umieściło już wcześniej prezentowane prace wnowym kontekście.

Wrześniowy RFS szedł tym tropem w każdej dziedzinie sztuki. Był to przegląd site-specific art, czyli sztuki wykorzystującej specyfikę miejsca. Zaproszeni
artyści wyszli poza budynek instytucji kultury, poza miejsca tradycyjnej prezentacji sztuki. Tematyka festiwalu obracała się wokół miasta i przestrzeni miejskiej.
Tym samym na 3. Raciborskim Festiwalu Sztuki nie zabrakło nurtów street art. Obok akcji teatralnych czy działań muzycznych pod konkretne miejsce na ulicach w
Raciborzu pojawiły się murale, szablony czy vlepki.

Festiwal był przede wszystkim imprezą otwartą i nastawioną na spotkanie.

3. Raciborski Festiwal Sztuki
„Ciało. Duch. Miasto”
21-23.09.2007
Racibórz (woj. śląskie)
organizator: Raciborskie Stowarzyszenie Kulturalne ASK

galeria szara / strefa szarej © 2019 All Rights Reserved

galeria szara / fundacja kultury audiowizualnej strefa szarej / 2012-2016 / some rights reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress