info:

UWAGA! PRZEBUDOWA STRONY - ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY
Od 2016 roku zapraszamy do Galerii Szara w Katowicach, więcej szczegółów na temat aktualnych działań na stronie
www.galeriaszara.pl

festiwal nowa muzyka

27 – 29. 06

FESTIWAL NOWA MUZYKA to jedna z najważniejszych polskich imprez promujących elektronikę i nowe brzmienia. W 2008 roku gościł on w Cieszynie w dniach 27 – 29 czerwca.

Mogliśmy wtedy zobaczyć i usłyszeć zarówno światowe elektroniczne gwiazdy, jak i polskich reprezentantów gatunku. Uczestnicy imprezy mogli również wziąć udział w dwudniowych warsztatach oraz pokazach multimedialnych. Wszystko pod patronatem katowickiego Elektro Klubu, Agencji Artystycznej Fantomas oraz serwisu internetowego Nowamuzyka.pl

Gwiazdami Festiwalu byli m.in. Jamie Lidell, Chris Clark, Battles, The Heavy, Holy Fuck, Robert Logan, Neil Landstrumm, Deadbeat, Oszibarack i Flykkiller. Wystąpiły również polskie projekty – w tym artyści związani ze sceną Mik!Musik i WEF. Wszystko odbywało się na dwóch plenerowych scenach oraz w klubie festiwalowym.

Scena Klubowa w galerii SZARA
26-29.06.2008

sobota 28.06: warsaw elektronic festival

More

Solowy projekt muzyczny Krzysztofa Orluk, osoby pogrążonej w brzmieniach spod znaku ambient/experimental. Twórczość swą, autor zaczął ok. 5 lat temu, lecz jako More znany jest dopiero od roku – za sprawą Eta Label.
Właśnie ten polski net label wydał jego pierwszą solową płytę, zatytułowana „End Of The Music”. Dźwiękowo płyta osadzona jest w głębokich i mrocznych brzmieniach, sygnowanych jako ambient, z domieszką experimentalu, przesączonego brzmieniami field recordingowymi.
www.myspace.com/moreonmyspace

Nejmano Project

Nejmano Project to solowy projekt Macieja Nejmana – muzyka pochodzącego z Gdańska utworzony w 2000 roku. Jego muzyka to ambient z elementami Noise z duża ilością improwizacji elektronicznej.
Tworzeniem tego rodzaju muzyki Nejmano zajmuje sie od 3 lat – wcześniej zainspirowany mocno techniczna muzyka rodem z Niemiec tworzył muzykę bazującą głownie na samplach, ostrych brudnych bitach. Późniejsze lata to fascynacja dźwiękami plenerowymi, początki eksperymentów z brzmieniami, field recordingiem, żywymi instrumentami i łączeniem ich ze współczesną technika – komputerami i efektami . Od tamtego czasu muzyka zaczęła ewoluować w kierunku czystego ambientu, dźwięków przestrzennych. Potężna dawka ciemnej harmonii i brudnych brzmień, przepompowanych kompresorów, łączona z “zmiażdżonym” dźwiękiem gitary. Muzykę Nejmano Project która aktualnie tworzy można określić jako “zupę dźwiękową” która za każdym razem może być słyszana i odebrana zupełnie inaczej.
www.myspace.com/nejmanoproject

Eta Carinae

Solowy projekt Grzegorz Bojanka, założyciela Etalabel.com, w którym promuje ambient i nową, eksperymentalną elektronikę, tworzoną głównie przez młodych polskich twórców.
Grzegorz konsekwentnie realizuje zamysł wprowadzania brzmień eksperymentalnych i elektroakustycznych do swoich kompozycji, które są połączeniem nowoczesnej melodyki, ambientu a często nawet noisu. Podczas realizacji jednego z albumów EC współpracował z artystami z Kanady, Tajwanu a także twórcami polskimi. Grzegorz związany jest też z Warsaw Electronic Festiwal, na którym często występował jako twórca, a od roku 2007 udziela się również jako współorganizator. W przerwach Grzegorz współtworzy chińsko – polski projekt, ChoP, gdzie wraz z ZenLu (pochodzącym z miasta Shenzen) kontynuują poszukiwania na polu organicznego ambientu. W chwili obecnej wspólnie z kilkoma projektami zaangażowanymi w działalność WEF, pracuje nad projektem “0 8 Deutschland” opartym na nagraniach terenowych zrejestrowanych podczas podróży do Niemiec. W kwietniu 2008, nakładem chińskiego labelu WE PLAY REC ukazała się najnowsza płyta Eta Carinae, pt.: „HOME”.
www.myspace.com/ecmyspace

Minoo

Muzyk skupiający się głównie wokół dźwięków eksperymentalnej elektroniki, jazzu oraz muzyki akustycznej.
W 2008 r. nakładem wytwórni EtaLabel ukazał się debiutancki album „Material Spirit”, przedstawiający specyficzną wizję zmechanizowanej twórczości. Od początku 2008 roku nawiązana została również współpraca z chińskim producentem Sin: Ned’em w ramach polsko-chińskiego projektu CHOP vol.3 Główny trzon muzyki Minoo stanowi elektronika połączona z dźwiękami żywych instrumentów. Na niektórych z koncertów można go usłyszeć w duecie z jazzowym perkusistą Grzegorzem Zawadzkim.
www.myspace.com/minoomusic

obecnie festiwal odbywa się w katowicach –  http://www.festiwalnowamuzyka.pl/
zapraszamy!

 

galeria szara / strefa szarej © 2019 All Rights Reserved

galeria szara / fundacja kultury audiowizualnej strefa szarej / 2012-2016 / some rights reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress