info:

UWAGA! PRZEBUDOWA STRONY - ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY
Od 2016 roku zapraszamy do Galerii Szara w Katowicach, więcej szczegółów na temat aktualnych działań na stronie
www.galeriaszara.pl

ania i adam witkowscy | sens of dread

15.12 – ?

koncert samorządowców | 15.12

Sense of dread to wystawa artystycznego kolektywu rodzinnego Witkowskich. Anna zajmuje się działaniami z pogranicza dizajnu i „piractwem” wizualnym, tworzy instalacje , Adam natomiast głównie eksperymentami z dźwiękiem i video, Maja współtworzy razem z tatą punkową kapelę Samorządowcy. Ich wspólne projekty są konsekwencją wcześniejszych zainteresowań metafizyką codzienności, życiem rodzinnym, dźwiękiem, oddziaływaniem subkulturowym. W Cieszynie będziemy mogli zobaczyć premierowe prace wykonane specjalnie na wystawę w Szarej. Poczucie niepokoju, przeczucie śmierci, odczucia mistyczne być może będą stanowić oś tego projektu, ale jak to u Witkowskich nie wszystko jest takie jakim się wydaje być.

Samorządowcy to zespół punkowo-familijny. Adam Witkowski gitara i jego córka grająca na perkusji. Obydwoje śpiewają. Grają coś na kształt punk’a wynika to jednak nie z powodów ideologicznych lecz z chęci i potrzeby upraszczania komunikatu oraz formy do minimum.
Materiał na pierwsza płytę jest już nagrany, ich utworu można tez usłyszeć na Strefa AV, „składance” wydanej przez Galerię Szara.
www.myspace.com/samorzadowcy
________________________________________________

ANIA WITKOWSKA
(ur. 1978) w latach 1998–1999 studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 1999–2003 studiowała na wydziale grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (dyplom z wyróżnieniem z projektowania graficznego w pracowni Janusza Górskiego i z malarstwa w pracowni Włodzimierza Łajminga). Wybrane Wystawy indywidualne: 2002 „od nowa” Dom Muz, Toruń; 2003 „folklor człowieka epoki industrialnej” Galeria m2, Kolonia Artystów, Gdańsk; 2004 „Sztuczne lasy” Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Gdańsk; 2006 „widoki” z Adamem Witkowskim, Galeria „Pies” Poznań. Ania Witkowska często używa w swojej sztuce znaków powszechnie znanych. Wykorzystuje logotypy wielkich firm i wprowadza w nie wirusa sztuki, który igra ze światem reklamy i strategiami marketingowymi.
www.aniawitkowska.com

ADAM WITKOWSKI
(ur. 1978) Zajmuje się malarstwem, instalacją, wideo, dźwiękiem i jeszcze mnóstwem innych rzeczy.
Studia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku 1998-2004, dyplom u Wojciecha Zamiary, inicjator efemerycznych pokazów Znajomi znad morza (dotąd odbyło się pięć edycji imprezy), współautor festiwalu Have a noise day, uczestnik wielu wystaw oraz przeglądów filmowych i multimedialnych.
Wraz z Mikołajem Trzaską stworzył muzykę do spektaklu “Odys-Seas” Leszka Bzdyla i Robert Rumasa, prezentowanego podczas międzynarodowego festiwalu teatralnego SEAS. Pierwszy solowy materiał audio zrealizował pod szyldem 0404 (wydany w 2003 przez Pracownia Ludzie Gdańsk Records).
W roku 2005 był producentem Radio Copernicus, a od roku 2006 jest współtwórcą Radio Simulator, współorganizował pierwszą edycję festiwalu THEONEMINUTES. Wykłada na Akademi Sztuk Pięknych w Gdańsku.

www.adamwitkowski.com

galeria szara / strefa szarej © 2019 All Rights Reserved

galeria szara / fundacja kultury audiowizualnej strefa szarej / 2012-2016 / some rights reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress