info:

UWAGA! PRZEBUDOWA STRONY - ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY
Od 2016 roku zapraszamy do Galerii Szara w Katowicach, więcej szczegółów na temat aktualnych działań na stronie
www.galeriaszara.pl

12’oo topografia miasta

5.07-11.07

Projekt 12’00 : Topografia Miasta miał na celu pokazanie współczesnego miasta na tle historycznych obchodów 1200-lecia legendarnego założenia miasta Cieszyna, jako miejsca o bogatej i długiej historii, które jest wyjątkowym tyglem gdzie przez całe 1200 lat ścierały się kultury, czy wpływy polityczne.

Sztuka działająca w przestrzeni miasta ma tą właściwość, że wchodzi w bezpośrednią reakcję z odbiorcą, angażując go w grę z otoczeniem. „12’00 : Topografia Miasta” to projekt wpisujący się w architekturę Cieszyna, tą rzeczywistą, przestrzenną jak i społeczną, kulturową z jej unikalnymi i niezwykłymi historiami, specyfiką, historią i codziennym życiem.

Murale, performaces i spotkania w przestrzeni miejskiej Cieszyna.
7-11.07
Jiří Franta, David Böhm – mural na ul. Sejmowej,

5-11.07
Ronnie Deelen – mural na ul. Przykopa,

6.07
Karolina Breguła – akcja artystyczna / instalacja video na granicy – Most Przyjaźni,

8.07
Jiří Siostrzonek – Niewidzialne miasto [wykład/warsztaty fotograficzne], Galeria Szara

8.07
Paweł Kowzan – dwaesha: spotkanie/prezentacja prac, Galeria Szara.

artyści |

David Böhm (1982) i Jiří Franta (1978) to finaliści Nagrody Jindřicha Chalupeckého [najważniejsza nagroda dla młodego czeskiego artysty] w 2010 roku. Pracują i mieszkają w Pradze. Związani z czeską grupą artystyczną Rafani. Ich wspólne prace mocno angażują się w kwestie społeczne i kulturowe, inspirują się sztuką ulicy i graffiti, w odpowiedzi na instytucjonalny kontest sztuki. Artyści korzystają z rysunku i instalacji dla zaakcentowania zjawisk, które pozostają ukryte dla naszej percepcji.

Paweł Kowzan (ur. 1980) – zajmuje się głównie instalacyjnymi i performatywnymi działaniami w przestrzeni publicznej. Znany również jako dwaesha, kojarzony ze sceną post-graffiti/street art. Współzałożyciel galerii/sieci wsparcia Bardzo (od 2001). Współpracuje z galerią Hinter oraz grupą Reakcja na szarość dnia. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

Ronnie Deelen / Ronnieism Jest Holendrem obecnie mieszka i pracuje w Katowicach, pochodzi z Rotterdamu. Znakiem rozpoznawczym sztuki Ronniego są maskotki, wariacje na temat przedziwnych kosmicznych stworów, wyróżniających się oryginalną dziecinną kreską. Ronnie misternie tworzy swój własny świat, do którego zaprasza swoich odbiorców, chce przekazać im nadzieję, radość, śmiech. Jego sztuka jest bardzo otwarta, każdy może w niej odnaleźć coś dla siebie. Jest zaproszeniem do zabawy. Ronnie próbuje swoich sił w wielu dziedzinach sztuki. Robi warsztaty, performance, muzykę, video, szyje lalki, jest artystycznym dizajnerem.

Karolina Breguła Ur. 1979 r. Mieszka i pracuje w Warszawie. Jest absolwentką szkoły fotograficznej GFU na Folkuniversitetet w Sztokholmie, Europejskiej Akademii Fotografii, kończy pracę nad dyplomem w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi. Jest artystką wizualną i konceptualną, tworzy fotografie, wideo, jest autorką akcji. Jej twórczość podejmuje tematy różnorodności i równości, relacji między ludźmi w dużych społecznościach oraz relacji człowieka ze sztuką miasta.

dr Jiří Siostrzonek ur. 31 marca 1954 w Opawie, Czechy. Socjolog, pracownika naukowy, animator kultury, zastępca szefa Instytutu Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie. Poeta, reżyser, scenarzysta, artysta wizualny, kurator, fotograf.

organiztor: Fundacja Kultury Audiowizualnej Strefa Szarej, www.strefaszarej.pl
wsparcie finansowe: Urząd Miejski w Cieszynie, Wydział Kultury

galeria szara / strefa szarej © 2019 All Rights Reserved

galeria szara / fundacja kultury audiowizualnej strefa szarej / 2012-2016 / some rights reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress