info:

UWAGA! PRZEBUDOWA STRONY - ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY
Od 2016 roku zapraszamy do Galerii Szara w Katowicach, więcej szczegółów na temat aktualnych działań na stronie
www.galeriaszara.pl

mananasoko | koncert

9.04

MANANASOKO

Solowy projekt Macieja Wojnickiego, skrzypka, wokalisty, kompozytora, programisty audio/video, twórcy O – pierwszego w Polsce studia specjalizującego się w tworzeniu interaktywnych instalacji multimedialnych (www.o.bzzz.net).

Mananasoko to jednoosobowy zespół, daleki jednak od formuły kameralnego, solowego występu. Dzięki oprogramowania i kontrolerów własnej konstrukcji, nakładania na siebie wielu partii skrzypiec, zapę…tlania wokalu i syntezatora, na żywo brzmienie Mananasoko momentami dorównuje małej orkiestrze. Jednocześnie żaden z dźwięków płynących ze sceny nie jest wcześniej nagrany ani zaprogramowany, dzięki czemu muzyka, choć utrzymywana w ramach prostej piosenki, posiada spory zapas przestrzeni otwarty na improwizację.
KONCERT ODBYŁ SIĘ W GALERII “SZARA” , artysta dzień później( 10 kwietnia, niedziela) przeprowadził WARSZTATY Z DZIEĆMI Z “O!ŚWIETLICY” KRYTYKI POLITYCZNEJ w ramach projektu “Interfejs do nowego świata”, który “Krytyka Polityczna” realizuje przy współpracy z Instytutem Sztuki w Cieszynie.
UWAGA KANIBALIZM

“W 2006r. pożyczyłem od przyjaciela skrzypce, później od drugiego przyjaciela pożyczyłem smyczek, od tego czasu sumiennie nie uczę się grać na skrzypcach. Zgodnie z powszechną opinią, nauka niegrania na skrzypcach nie sprawia aż tyle kłopotu. W 2007 r. od jeszcze innego przyjaciela pożyczyłem nazwę MANANASOKO na potrzeby zagrania pierwszego koncertu w tym jednoosobowym, nazwijmy to, składzie.
W tym samym mniej więcej czasie od swojej ówczesnej i obecnej dziewczyny pożyczyłem twarz z nożem i widelcem. Na tyle się z tą twarzą zżyłem, że używam jej do dziś i w dość naturalny sposób znalazła się ona na okładce niniejszej płyty. Wraz z twarzą pojawiło się hasło UWAGA KANIBALIZM i równie naturalnie stało się tytułem płyty, o tyle trafnym, że kanibalizm jako forma intymnych kontaktów międzyludzkich nieźle do tych piosenek pasuje, bo piosenki są, jak wiadomo, o miłości.

Większość nagrań powstała w styczniu i lutym 2009r. w domu, bo w domu nagrywa się najlepiej. O pomoc w realizacji płyty poprosiłem Piotra Pawlaka, który nie dość, że się zgodził, to jeszcze zrobił to z klasą, której na pewno od nikogo nie pożyczył. Brakujące wokale i kontrabasy nagraliśmy latem na Kaszubach , marimby i wibrafony u Pawła w Brzeźnie. Całości wyszło pięć piosenek, osiemnaście minut po trzech latach pracy.”

MANANASOKO to:
Maciej Wojnicki – muzyka, słowa, głos, skrzypce, elektronika

W nagraniu płyty udział wzięli:
Piotr Pawlak – produkcja, mix, mastering
Paweł Nowicki – wibrafon, marimba (2.)
Olo Walicki – kontrabas (1. 2.)

Katarzyna Gugniewicz – projekt okładki i plakatu
Wydawcą i dystrybutorem płyty jest Ucho
Nagrania zrealizowano pomiędzy styczniem i wrześniem 2009r. w Sopocie, Gdańsku, Dziemianach i Wdzydzach.

zorganizowane przez Galerię Szara oraz “Krytykę polityczną” w Cieszynie

galeria szara / strefa szarej © 2019 All Rights Reserved

galeria szara / fundacja kultury audiowizualnej strefa szarej / 2012-2016 / some rights reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress