info:

UWAGA! PRZEBUDOWA STRONY - ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY
Od 2016 roku zapraszamy do Galerii Szara w Katowicach, więcej szczegółów na temat aktualnych działań na stronie
www.galeriaszara.pl

Cieszyn, kocham cię z daleka

We wrześniu 2012 roku mija 10 lat istnienia Galerii Szara w Cieszynie. W tym czasie zrealizowaliśmy około 100 wystaw zbiorowych i indywidualnych oraz mnóstwo wydarzeń interdyscyplinarnych. Oczywiście były też projekty, te z budżetami unijnymi, krajowymi i lokalnymi, a także te bezbudżetowe. Gościło u nas ponad 300 artystek i artystów oraz ludzi świata sztuki z Polski, Czech i innych krajów. Nawiązaliśmy wiele ciekawych i twórczych znajomości, partnerstw i relacji.

Reasumując wydaje nam się, że mamy za sobą kawał dobrej roboty i sporo wartościowych doświadczeń.

Również śmiało możemy powiedzieć, że Szara po 10 latach istnienia dzięki staraniom, ciężkiej pracy i wsparciu wielu osób stała się ważnym punktem na kulturalnej mapie Polski.
Niestety finansowe zasady funkcjonowania galerii są na tyle absurdalne i niemożliwe do zmiany, że jesteśmy zmuszeni zakończyć jej działalność. Dlatego wystawa “Cieszyn, kocham Cię z daleka” planowana na październik 2012 będzie nie tylko podsumowaniem ale też niestety zamknięciem dziesięcioletniej historii tego miejsca.

W związku z tym zapraszamy Wszystkich, którzy w ciągu tych 10 lat współpracowali z Galerią Szara w Cieszynie lub też czują się z nią w jakiś sposób związani do udziału w wystawie Cieszyn – kocham Cię z daleka. Będzie to próba identyfikacji i eksploracji miejsca jakim jest Szara wraz z jego historią w oparciu o relacje artystów i kuratorów a także odbiorców jej działań i “wychowanków”. Jest to również pytanie inspirujące artystyczną wypowiedź, na temat zasad i możliwości funkcjonowania galerii sztuki współczesnej w niewielkim mieście granicznym na prowincji Polski oraz okazja do dyskusji na temat działania w kulturze i tworzeniu jej poza centrum, na obrzeżach głównego obiegu.

Formuła udziału w wystawie jest dość prosta, a zarazem elastyczna.Prosimy o przesłanie nam “pocztówki z pozdrowieniami” lub zaznaczenia swojej obecności w innej formie. Po prostu ważne jest dla nas abyście byli z nami.

Pocztówki oraz inne formy “pozdrowień” będą prezentowane w Szarej w ramach wystawy od 17 października do 28 listopada.
Prace prosimy wysłać do 16 września na adres:

W sprawie plików audio, filmików i innych multimediów oraz bardziej skomplikowanych realizacji prosimy o kontakt mailowy: szara@galeriaszara.pl
ps. I jeszcze wielka prośba – jeśli zamierzacie wziąć udział w wystawie i wysłać pocztówkę lub cokolwiek innego, czy też zrealizować coś na miejscu – potwierdźcie nam chęć udziału jak najszybciej na maila szara@galeriaszara.pl. Pomoże nam to w przygotowaniu wystawy.

 

 

galeria szara / strefa szarej © 2019 All Rights Reserved

galeria szara / fundacja kultury audiowizualnej strefa szarej / 2012-2016 / some rights reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress