info:

UWAGA! PRZEBUDOWA STRONY - ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY
Od 2016 roku zapraszamy do Galerii Szara w Katowicach, więcej szczegółów na temat aktualnych działań na stronie
www.galeriaszara.pl

KLUB FESTIWALOWY KRĘGÓW SZTUKI – EXTERRITORY

13-15 lipca | Klub Stary Targ

 

Projekt EXTERRITORY 01 prezentujący najciekawsze zjawiska na niezależnej scenie muzycznej w Polsce, Czechach i Słowacji. Od uznanych muzyków po debiutantów.

W 2011 roku w ramach Festiwalu Kręgi sztuki odbyły się koncerty pod hasłem Klub Exterritory

13-15.07.2011

start: godz. 22:00

miejsce: Piwnica Stary Targ, ul. Srebrna 1, Cieszyn

13.07   środa   godz. 22:00   Drop dub / MNSL
14.07   czwartek   godz. 22:00   Lugozi / Retro*Sex*Galaxy
15.07   piątek   godz. 22:00   Le Christ Hypercubistic / Dead Snow Monster

DROPDUB
Piwnica Stary Targ | 15 lipca | godz. 22 |
after – Podaj Kabel

Projekt powstal w 2010 roku w cieszynie mentalnie inspirowany hc/punkiem muzycznie współczesnym francuskim i brytyjskim dubem związany bezpośrednio z netlabelem kulturabasu.pl

Dead Snow Monster
Piwnica Stary Targ | 15 lipca | godz. 23|
after – Podaj Kabel

Konfiguracja muzyczna sygnowana nazwą Dead Snow Monster, zrodziła się 6 grudnia 2009 roku w głowach braci Kamila (wokal, gitara) i Michała (perkusja) Kozłowskich. Do efemerycznego duetu rychło dołącza Sylwester Wroniecki (bas). Bardzo szybko w niniejszym trio, powstałym na wrocławskim Śródmieściu, zadziałał układ odpowiedzialny za procesy twórcze. Wspólna fascynacja muzyków garażowym graniem, charakteryzującym się brudnym brzmieniem, spowodowała pojawienie się pierwszych kompozycji

Formacja Dead Snow Monster długo nie czekała na debiut sceniczny, bowiem już 11 grudnia wystąpiła w Jeleniej Górze. Bezczelny minimalizm zderzony z intrygującym śpiewem zrodził efekt oszałamiający, czego wymiernym odzwierciedleniem jest reakcja publiczności.

W pierwszej połowie 2010 roku zespół zagrał kilka koncertów podczas wrocławskich wernisaży czy przeglądów sztuki. Muzyka Dead Snow Monster została doceniona przez organizatorów gdyńskiego festiwalu Heineken Open’er, na którym formacja miała przyjemność zagrania. Latem i jesienią grupa koncentruje się na licznych koncertach i festiwalach w całej Polsce.

Dead Snow Monster- Myspace
Dead Snow Monster- Facebook

Le Christ Hypercubistic
Piwnica Stary Targ | 15 lipca | godz. 22|
after – Podaj Kabel

I see it like yesterday, marketing magic. VV guys are returning to good old rock, a solid, gaining female elements, they improve the visuals. And let’s go to the people. Elegant simplicity test of time. Mozart would be ashamed if he saw how it can do too. Strict sound coming out of Těšín plains, maka drums as the good old steam engine and his bass guitar with us the meaning. Girl’s eyes water by guys honestly applaud. They said that stoner rock, but it pisses dog flap from Silesia do not need these folders, dig a completely different league. Feet are out, a man without a mustache is queer, and most importantly: a guitar like you should stick with it to kill a pig. Ingredients that contain LChH the last dot. When you fall down and up. Smacznego!

LUGOZI
Piwnica Stary Targ | 14 lipca | godz. 22.00 |

Lugozi to solowy projekt Łukasza Dziedzica, artysty audiowizualnego, kuratora, współtwórcy Paracetamol vs KSZ. Łączący mroczne elektroniczne brzmienia z przetwarzanym i loopowanym na żywo wokalem, wszystko to doprawione wolnym, ciężkim bitem. Muzyka jest wypadkową wielu stylów od improwizowanej elektroniki poprzez hip-hopowe podkłady po synthpopowe melodie.

MNSL
Piwnica Stary Targ | 14 lipca | godz. 23 |
after – Podaj Kabel

“MNSL (znany wcześniej jako Monosylabikk) to absolwent londyńskiej edycji Red Bull Music Academy, którego produkcje swoim logiem sygnowało opiniotwórcze Kitty-Yo gdzie w 2007 roku wydał album “Rocks” i trzymający rękę na beatowym pulsie, Dublab z Los Angeles – w 2010 roku znalazł się na składance radia Dublab obok Caribou, Andrew Peklera czy Baths. Grał m.in. w Anglii, Francji, Niemczech i Czechach dzieląc scenę z takimi artystami jak Squarepusher, Four Tet, Hudson Mohawke czy Max Tundra. W swojej muzycznej drodze ocierał się o wiele gatunków, nigdy nie zatrzymując się na dłużej przy jednym. Jego kompozycje to mikstura budowana na hip-hop’owej zasadzie kopiuj-wklej. R’n’b, house, hip-hop, dub, jazz. Wszystko co kształtowało muzyczny styl MNSL’a odbija swoje piętno w jego kompozycjach”

Monosylabikk- Facebook
Monosylabikk- Myspace
Monosylabikk- Tumbler
Monosylabikk- Soundcloud

Retro Sex Galaxy
Piwnica Stary Targ | 14 lipca | godz. 23 |
after – Podaj Kabel

Co to jest Retro*Sex*Galaxy? Solowy projekt Wojtka Kucharczyka. Retro*Sex*Galaxy w przewrotny osób realizuje swoje dźwiękowe (anty)utopie. Pełno tutaj humoru i licznych wywrotowych nawiązań do popkultury. Podstawą prac może być stara propagandowo-popularnonaukowa książka (“Zajmująca Fizyka”) wydana w 2000), za nadto zużyty instrument klawiszowy z tendencją do samby i hard-rocka (DISPOP 2001), problemy z podróżowaniem (mistakes in geography 2002), humanitarna emigracja (concrete steps 2003), fenomen bollywoodzkiej off-elektroniki (with bolly and netto – time is rupee and love cost nothing 2003) i wiele innych spraw. wydawnictwo “Zajmująca Fizyka” doczekało się wznowienia na winylu pod rewolucyjnym sztandarem wytwórni Gagarin Rec. z Hamburga prowadzonej przez Felixa Kubina, z którym Wojtek pracuje także w projekcie TerriTerrorTorium, wspólnie zrealizowali wielowątkowe, zaawansowane słuchowiska radiowe dla Deutschlandaradio/de i ORF/at. Wojt3k występuje i wydaje także pod własnym nazwiskiem (patrz wojt3k k.), to jest zarezerwowane dla najbardziej prywatnych projektów. Współpracuje także z innymi artystami.

W 2005 roku powołał do istnienia nowy solowy projekt The Complainer, który spotkał się z szerokim uznaniem publiczności i krytyki międzynarodowej (patrz the complainer).

 

galeria szara / strefa szarej © 2019 All Rights Reserved

galeria szara / fundacja kultury audiowizualnej strefa szarej / 2012-2016 / some rights reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress