info:

UWAGA! PRZEBUDOWA STRONY - ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY
Od 2016 roku zapraszamy do Galerii Szara w Katowicach, więcej szczegółów na temat aktualnych działań na stronie
www.galeriaszara.pl

PIOTR KUREK + LUTTO LENTO / SANGOPLASMO TOUR

piotrkurek1

13 kwietnia 2013 / 19:00 / Galeria SZARA

PIOTR KUREK + LUTTO LENTO

INAUGURACJA PROJEKTU AKADEMIA AV

KONCERT / WARSZATY

wstęp wolny
///////////////////////////////////////////////////////////////////////////

KONCERT /// live /digital/experimental 
13.04 / SOBOTA / G. 19.00
WSTĘP WOLNY

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////

WARSZATY ///
PROWADZENIE /// PIOTR KUREK & LUTTO LENTO 
14.04 / NIEDZIELA / G. 14.00
WSTĘP WOLNY /// ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA
TEMATYKA /// 
– wprowadzenie do historii nośników dźwiękowych (taśma i winyl),
– fizyczność zapisu dźwiękowego (tworzenie loopów taśmowych,
a także kolaży dźwiękowych z winyli),
– tworzenie muzyki na sprzęcie analogowym – syntezatory modularne, taśmy,
– tworzenie muzyki z “niczego” (feedbacki), przeobrażanie pętli dźwiękowych.
czas trwania około – 2,5 h

ZAPISY //// fundacja@strefaszarej.pl / tel. 502 31 7887

 

Galeria Szara zaprasza w dniach 13-14 kwietnia na wyjątkowy weekend inaugurujący cykl warsztatów audiowizualnych Akademii  AV. W programie przewidziano koncerty oraz warsztaty audio.
W sobotę od godziny 19 zapraszamy do uczestnictwa w koncercie Piotra Kurka i Lutto Lento. PIOTR KUREK to zamieszkały w Warszawie muzyk, multiinstrumentalista. Nagrywa od 2006 roku, do tej pory współpracował z wieloma teatrami, wytwórniami płytowymi i artystami. Występował na wielu festiwalach, m.in. Transmediale, Unsound, Elevate czy Baltic Festival. Tworzy tajemnicze i fantastyczne utwory wypełnione brzmieniami starych syntezatorów, których jest kolekcjonerem. LUTTO LENTO to pseudonim Lubomira Grzelaka, założyciela wytwórni Sangoplasmo Records, artysty dźwiękowego, muzyka i DJ-a. Tworzy dźwiękowe kolaże, które można określić mieszaniną muzyki drone, ambient, folk i surrealistycznych eksperymentów akustycznych.
Niedziela upłynie pod znakiem warsztatów audio, które poprowadzą obaj muzycy. Będziemy mieli okazję dowiedzieć się czegoś o historii nośników dźwiękowych, własnoręcznie wykonać loopy taśmowe czy też z pociętych płyt winylowych złożyć własne kolaże dźwiękowe. Uczestnicy zostaną wprowadzeni w tajniki tworzenia muzyki elektronicznej na sprzęcie analogowym, takim jak syntezatory modularne oraz zobaczą, jak można stworzyć muzykę “z niczego” poprzez “feedbacki” i przerażenia pętli dźwiękowych.

 

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tych wyjątkowych wydarzeniach. Całość odbywać się będzie w Galerii Szara, na warsztaty, które rozpoczynają się od godz. 14.00, ze względu na ograniczona liczbę miejsc, obowiązują zapisy, poprzez wysłanie maila na adres: fundacja@strefaszarej.pl lub telefonicznie pod nr 502 31 78 87.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Zapraszamy!

 

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////

piotrkurek2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

☤ PIOTR KUREK

PIOTR KUREK to zamieszkały w Warszawie muzyk, multiinstumentalista znany też pod pseudonimem Piętnastka. Nagrywa od 2006 roku, do tej pory współpracował z wieloma teatrami, wytwórniami płytowymi i artystami. Występował na wielu festiwalach, m.in. Transmediale, Unsound, Elevate czy Baltic Festival. Tworzy tajemnicze i fantastyczne utwory wypełnione brzmieniami starych syntezatorów, których jest kolekcjonerem. Jego nagrania są bardzo rytmiczne, głośne i pełne detali. Jest także członkiem projektów takich jak Ślepcy czy Suaves Figures.

www.piotrkurek.com

“Analogowe melodie nawarstwiają się tworząc spójne, mikre, baśniowe drobiny. Multiinstumentalista do psychodelicznych pętli dokłada również wokale co sprawia, że całość narasta organicznie i jest niepodrabialna”
VICE

“Kurek delikatnie tka melodyjki, wysublimowane historyjki, wydobywając ich brzmienie niczym mała katarynka, pełna chwytliwych, trochę dziecięco brzmiących mikroskopijnych kompozycji. Rewelacja.”
POPUP MUSIC
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////

luttolento1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

☤ LUTTO LENTO

LUTTO LENTO to pseudonim Lubomira Grzelaka, założyciela wytwórni Sangoplasmo Records, artysty dźwiękowego, muzyka i DJa. Jego ostatni album “Duch Gór” to pejzaż dźwiękowy złożony z przerażających i jednocześnie urzekających dźwięków organów i przetworzonych nagrań terenowych. Lutto Lento w swojej twórczości inspiruje się pradawnymi rytuałami, wierzeniami, kryptozoologią i naturą samą w sobie. Tworzy dźwiękowe kolaże, którem można określić mieszaniną muzyki drone, ambient, folk i surrealistycznych eksperymentów akustycznych.

http://luttolento.bandcamp.com/

“Dwa długie utwory bazują na organowym dronie, gęsto najeżonym nagraniami terenowymi, które momentami nabierają iście surrealistycznego wymiaru. Oscylując między grozą a groteską, wypadają nad wyraz sugestywnie”
AKTIVIST
“Z chaosu wyłania się porządek, z pisków i wyć powstaje przytulna, harmonijna mgiełka, a przez dwadzieścia minut wydaje się, że wszystko jest na wyciągnięcie ręki i jest oczywiste, ale jednocześnie dalekie i zupełnie odrealnione.”
NIEZAL CODZIENNY

galeria szara / strefa szarej © 2019 All Rights Reserved

galeria szara / fundacja kultury audiowizualnej strefa szarej / 2012-2016 / some rights reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress