info:

UWAGA! PRZEBUDOWA STRONY - ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY
Od 2016 roku zapraszamy do Galerii Szara w Katowicach, więcej szczegółów na temat aktualnych działań na stronie
www.galeriaszara.pl

SALT / Karolina Breguła – Obraza / projekcja filmu i spotkanie

bregula_FB

 

 

GALERIA SZARA / 15.10.2013 / g.18.00

wstęp wolny

 

OBRAZA
2013, wideo, 20 min

Obraza jest krótką opowieścią o urzędniku opętanym myślą o nowoczesności. Prowincjonalne miasto, w którym pracuje, zdaje się być ostoją tradycji, lecz jednocześnie i ksenofobii, lęku wobec wszystkiego, co nowe i nieznane. By zbudzić mieszkańców z ich wstecznictwa, urzędnik postanawia zastosować niecodzienną metodę. Korzystając z ludzkiej przekory, wymusza postęp poprzez zakazy i ograniczenia, które mieszkańcy starają się złamać.
Praca powstała w ramach Wyszehradzkiego Programu Rezydencji Artystów w Art Quarter Budapest oraz projektu Grodzka 5 organizowanego przez Warsztaty Kultury w Lublinie.

Scenariusz i reżyseria:
Karolina Breguła Zdjęcia: Robert Mleczko
Dźwięk: Weronika Raźna
Montaż: Stefan Paruch
Kuratorka: Magdalena Ujma

Karolina Breguła
(ur. 1979) – artystka multimedialna, autorka instalacji, happeningów, wideo i fotografii. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, doktorantka na tej samej uczelni. Występowała i wystawiała w takich instytucjach jak Muzeum Narodowe w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Centrum sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, Muzeum Sztuki w Kalmar w Szwecji czy Real Art Ways w Hartford w USA. Laureatka nagrody Samsung Art Master, stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stypendium Młoda Polska i stypendium Funduszu Wyszehradzkiego. Nominowana do nagrody Spojrzenia 2013. Autorka takich projektów jak Fire-Followers (2013), Biuro tłumaczeń sztuki (2010) czy Niech nas zobaczą (2003). Mieszka i pracuje w Warszawie. W swoich pracach zajmuje się problematyką recepcji sztuki. Bada nieprofesjonalnych odbiorców sztuki i ich relację z dziełem. Szuka miejsca dla sztuki w codzienności i ról, jakie dziedzictwo może odgrywać we współczesnym świecie. Budowanie znaczeń i autoanaliza kultury stały się sensem jej ostatniej działalności artystycznej.

Pokaz filmu Karoliny Breguły jest częścią projektu SALT prezentującego artystki i artystów związanych z Cieszynem i cieszyńską Galerią SZARA. Na projekt składają się wystawy, spotkania, warsztaty i inne działania – ZAPRASZAMY.

www.galeriaszara.pl

Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Gminy Cieszyn

organizatorzy
Galeria Szara, Fundacja Kultury Audiowizualnej STREFA SZAREJ

współpraca
Zamek Cieszyn

media
NGO.cieszyn.pl

galeria szara / strefa szarej © 2019 All Rights Reserved

galeria szara / fundacja kultury audiowizualnej strefa szarej / 2012-2016 / some rights reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress