info:

UWAGA! PRZEBUDOWA STRONY - ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY
Od 2016 roku zapraszamy do Galerii Szara w Katowicach, więcej szczegółów na temat aktualnych działań na stronie
www.galeriaszara.pl

SALT / Urszula Kluz-Knopek – Kontekstualność obrazów / warsztaty fotograficzne

fb_war_UKK

 

30 października 2013 / g. 18:00

ilość miejsc ograniczona / zgłoszenia na maila: joanna@galeriaszara.pl

 

Kontekstualność obrazów:
Praca nad serią fotografii to w dużej mierze badanie tego co znajduje się w “przestrzeni pomiędzy”. Nie raz, a w tym projekcie nawet często, sens znajduje się na styku obrazów (w dosłownym tego słowa znaczeniu). Odpowiedni układ, kolejność i rozmiar zdjęć daje możliwość tworzenia różnych dróg interpretacji.

Podczas warsztatów przyjrzymy się przestrzeni galerii i spróbujemy podziałać obrazami w taki sposób, żeby zbadać ich znaczenie, po czym zmodyfikować je tak by zmienić wydźwięk całego projektu.

Będziemy pracować na materiale fotograficznym z wystawy poszerzonym o kilka zdjęć, które zostały odrzucone w selekcji problematyzującej cykl.

Proces twórczy:
Pracowałam nad tymi fotografiami ponad dwa lata. Często zdjęcia, które się wzajemnie dopełniają, powstawały w rocznej odległości czasowej. Budując obrazy poszukiwałam miejsc i używałam symboli ze szczególnym troską o ich znaczenie. Wielokrotnie zadawałam sobie pytanie “po co?”, żeby uzasadnić istnienie każdego fragmentu. Motywy znajdujące się na zdjęciach (zima, ocean, perły, skrzyżowane palce) mają swoje głębokie znaczenie symboliczne i nie raz ich interpretacja jest uwarunkowana kulturowo.
Każdy obraz powstawał przez kilka tygodni, czy nawet miesięcy. Najpierw zastanawiałam się nad problemem, ideą, następnie nad sensownością użytych środków. Dopiero gdy wiedziałam o czym ma być zdjęcie – zaczynałam je szkicować na kartce papieru. Gdy pomysły odpoczęły, czy może dojrzały, chwytałam za aparat.

www.galeriaszara.pl

Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Gminy Cieszyn

organizatorzy
Galeria Szara, Fundacja Kultury Audiowizualnej STREFA SZAREJ

współpraca
Zamek Cieszyn

media
NGO.cieszyn.pl

galeria szara / strefa szarej © 2019 All Rights Reserved

galeria szara / fundacja kultury audiowizualnej strefa szarej / 2012-2016 / some rights reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress