info:

UWAGA! PRZEBUDOWA STRONY - ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY
Od 2016 roku zapraszamy do Galerii Szara w Katowicach, więcej szczegółów na temat aktualnych działań na stronie
www.galeriaszara.pl

SALT / Agula Swoboda – Krwioobieg

Agula Swoboda Chabibi_CMYK (Kopiowanie) (Kopiowanie)

SALT / Agula Swoboda – Krwioobieg

otwarcie 9 listopada 2013 / godz. 18.00
wystawa 10.11-15.12.2013
Galeria Szara, ul. Srebrna 1, Cieszyn
www.galeriaszara.pl

KRWIOOBIEG
Po dziesięciu latach znowu pokazuję swoje obrazy w Szarej, galerii która zawsze będzie miała swoje małe miejsce pomiędzy drugim a trzecim żebrem po lewej.
Tytuł mojej wystawy to Krwioobieg. Bieg mojej krwi, zapisane odechy moich córek , poskładane myśli o samej sobie – próby pokazania tego, co poza przedmiotem, poza ciałem – poza widzialną rzeczywistością.
W moich obrazach jestem sobą, jestem sową. Są ludzie – wilki, mężczyźni – orły, mężczyźni – świnie, kobiety – kury… Każdy z nas walczy lub (!) przyjaźni się z własnymi demonami. Na codzień mówimy, że to sytuacje stresowe, łut szczęścia, konflikty, przypadek, ‘bad luck’… Krew słodka, krew gorzka.
Staram się coraz jaśniej postrzegać coś, co się snuje (czasem bez wiedzy człowieka) w głębi naszego ducha.
Malarstwo jest dla mnie ‘tunelem’ przez który słowa, sny i myśli wylatują i stają się ciałem – słowem wypowiedzianym w kolorze i formie. Frida Cahlo w swoich obrazach nigdy nie malowała fikcji – ja w swoich przedstawiam życie. Układ krwi.

Agula Swoboda
Malarka. Studiowała malarstwo na University of the West of England, Bower Ashton w Bristolu oraz w Byam Shaw School of Art – Saint Martin School of Art and Design w Londynie. Wspólnie z Tomem Swobodą i Joanną Wowrzeczką zakładała i prowadziła galerię ”Szara” w Cieszynie. Współtworzyła z Tomem Swobodą centrum artystyczne „UnderGrand” w Clitheroe na północy Anglii oraz kuratorowała cztery edycje międzynarodowego projektu rezydencji artystycznych „Incydenty” w Cieszynie, Czeskim Cieszynie w Wakefield i w Bielsku-Białej. Od 2009 roku wraz z Tomem Swobodą prowadzi Szkołę Malarstwa, Rysunku, Fotografii i Myślenia w Cieszynie.

Wystawa Aguli Swobody jest częścią projektu SALT prezentującego artystki i artystów związanych z Cieszynem i cieszyńską Galerią SZARA. Na projekt składają się wystawy, spotkania, warsztaty i inne działania – ZAPRASZAMY.

Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Gminy Cieszyn.

organizatorzy
Galeria Szara, Fundacja Kultury Audiowizualnej STREFA SZAREJ

współpraca
Zamek Cieszyn

media
NGO.cieszyn.pl

galeria szara / strefa szarej © 2019 All Rights Reserved

galeria szara / fundacja kultury audiowizualnej strefa szarej / 2012-2016 / some rights reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress