info:

UWAGA! PRZEBUDOWA STRONY - ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY
Od 2016 roku zapraszamy do Galerii Szara w Katowicach, więcej szczegółów na temat aktualnych działań na stronie
www.galeriaszara.pl

Centrum Poza Centrum

CPC OPCJA 2.indd

 

Centrum poza Centrum.

Wystartowała społeczna akcja wsparcia dla projektu CENTRUM POZA CENTRUM, organizowanego przez Galerię Szarą w Cieszynie – niezwykłe miejsce, w którym krzyżują się ścieżki kultury Polski, Czech i Słowacji.

 Zbieramy 11100 do 27 grudnia. Zostań współwydawcą tej publikacji!

Galeria Szara to miejsce szczególne na mapie Polski. Jako niezależny ośrodek kultury aktywnie działa wśród artystów łącząc sztukę z Polski, Czech i Słowacji. Szara pełni ważną rolę również dla mieszkańców Cieszyna, organizując koncerty, warsztaty, spotkania tematyczne i festiwale. Jej działalność ulokowała ją w gronie  głównych miejsc, w których toczy się kulturalne życie miasta. Teraz z okazji dziesięciolecia Galerii jej kuratorzy chcą uczcić ją w wyjątkowy sposób.

Unikatowy katalog „CENTRUM POZA CENTRUM”, podsumowujący dziesięć lat Galerii Szarej w Cieszynie, to prezent nie tylko dla samej Galerii i artystów, którzy w niej bywają, ale przede wszystkim dla odbiorców sztuki. Katalog pozwoli nam przeżyć po raz kolejny wystawy i wydarzenia, które miały miejsce w życiu artystycznym Cieszyna.

Społeczna akcja zorganizowana na portalu WspieramyKulturę.pl dotyczy pomocy przy realizacji projektu CENTRUM POZA CENTRUM w ramach, którego powstanie unikatowa książka podsumowująca dziesięć lat działalności Galerii Szarej. Ekskluzywnie wydany katalog, będzie podzielony na dwie wyjątkowe części. W pierwszej zostanie zaprezentowane dziesięć lat działalności galerii. Druga część to prezentacja wybranych prac z wystawy „Cieszyn, kocham cię z daleka”, projektu który pokazał zaangażowanie artystów i kuratorów Galerii w przetrwanie tego miejsca. Udział w akcji to jedyna i niepowtarzalna szansa na zdobycie unikatowego katalogu – nie będzie on bowiem sprzedawany, ani dystrybuowany w żaden inny sposób.

Publikacji towarzyszą niezwykle atrakcyjne komentarze zarówno samych artystów, jak i krytyków sztuki.

Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronie http://wspieramkulture.pl/projekt/489-CENTRUM-POZA-CENTRUM-Galeria-Szara-ARCHIWUM-2002-2012.

 

Kontakt dla mediów:

Joanna Rzepka-Dziedzic – 502 764 146

Łukasz Dziedzic – 502 317 887

napisz: szara@galeriaszara.pl

Znajdziecie nas także na facebooku.

galeria szara / strefa szarej © 2019 All Rights Reserved

galeria szara / fundacja kultury audiowizualnej strefa szarej / 2012-2016 / some rights reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress