info:

UWAGA! PRZEBUDOWA STRONY - ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY
Od 2016 roku zapraszamy do Galerii Szara w Katowicach, więcej szczegółów na temat aktualnych działań na stronie
www.galeriaszara.pl

Toną Knieje w Falach Skał [wystawa] + Nagrobki [koncert]

Adam Witkowski - Góry

 

Toną Knieje w Falach Skał [wystawa] + Nagrobki [koncert]

ARTYŚCI: Anna Witkowska, Adam Witkowski, Maciej Salamon, Maciej ChodzińskiGaleria Szara, Srebrna 1, Cieszyn, 17 maja – 25 czerwca
wernisaż 17 maja, godz. 19.00 + Nagrobki [pierwszy koncert!]
Ania i Adam Witkowscy, oraz Maciek Salamon i Maciek Chodziński to starzy znajomi znad morza. Mimo, że znają się od lat to ich pierwsza wystawa w tym składzie, a zarazem pierwsza wspólna wycieczka w góry.
Korzystając z zaproszenia Galerii Szara w Cieszynie u stóp Beskidu Śląskiego artyści postanowili zebrać i pokazać swoje prace związane z tematyką gór i lasów. Te klasyczne motywy symptomatycznie często pojawiają się w działalności wspomnianych artystów. Wynika to być może z wrodzonej fascynacji ludów nadmorskich geologią i florą terenów górzystych. Zestawienie materii ożywionej i nieożywionej – skał i konarów, mchu i kamieni, majestatu łańcuchów górskich i witalności połaci leśnych prowokuje przeżywanie poczucia wzniosłości i refleksji nad naturą i jej bezkresem.
Na wystawie zobaczymy prace duetu Witkowskich, indywidualne prace Maćka Salamona, projekt Maćka Chodzińskiego „Stany Skupienia”, film „Roboty Ziemne” Chodzińskiego & Salamona (muzyka Adam Witkowski), a na otwarciu usłyszymy występ zespołu nekropolowego Nagrobki (Adam Witkowski – perkusja i śpiew, Maciek Salamon – gitara i śpiew).Zespół muzyczny Nagrobki tworzą trzej koledzy, artyści: ADAM WITKOWSKI i MACIEK SALAMON i OLO WALICKI. Adam gra na bębnach i śpiewa a Maciek gra na gitarze i też śpiewa a OLO gra na gitarze basowej. Ojcowie założyciele Nagrobków poznali się grając razem w rodeopunkowym zespole Gówno. Na co dzień zajmują się zarówno muzyką jak i sztukami wizualnymi (czynnie)
01.01.2014 ukazała się pierwsza płyta Nagrobków zatytułowana: Pańskie Wersety. Bezspornie i obiektywnie rzecz biorąc jest to pierwsza płyta roku 2014, ponieważ premiera miała miejsce kilka minut po północy. Cały nakład albumu (17 sztuk), wydanego przez oficynę Biedota wyprzedał się od razu. Zespół pochodzi z Gdańska.

fot. Adam Witkowski “Góry”

galeria szara / strefa szarej © 2019 All Rights Reserved

galeria szara / fundacja kultury audiowizualnej strefa szarej / 2012-2016 / some rights reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress