info:

UWAGA! PRZEBUDOWA STRONY - ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY
Od 2016 roku zapraszamy do Galerii Szara w Katowicach, więcej szczegółów na temat aktualnych działań na stronie
www.galeriaszara.pl

Medialiści: Cyfrowa układanka

plakat

 

Projekt edukacyjny MEDIALIŚCI skierowany jest do dzieci w wieku od 4 do 12 lat oraz opiekunów – seniorów. Podczas rocznego cyklu spotkań, warsztatów, spotkaniach z artystami, samodzielnej pracy twórczej uczestnicy wraz z zaproszonymi przez organizatorów specjalistami i artystami, spędzą kreatywnie czas, zdobywając jednocześnie wiedzę, umiejętności i doświadczenia, a to wszystko podczas dobrej zabawy.

Pomysł warsztatów opiera się na surrealistycznej metodzie tworzenia o nazwie Cadáver exquisito. Oryginalna zabawa polegała na dorysowywaniu lub dopisywaniu przez jej kolejnych uczestników, fragmentu rysunku lub tekstu, jednak bez wiedzy o tym, co już znajduje się kartce. Powstała w ten sposób, wspólna praca jest zaskoczeniem dla wszystkich jej twórców.
Podobną metodę, lecz z użyciem współczesnego, cyfrowego sprzętu pragną zastosować prowadzący warsztaty artyści, autorzy wystawy Toną lasy w falach skał – Ania i Adam Witkowscy, Maciej Salamon oraz Maciej Chodziński.
Zamiast kartki i ołówka uczestnicy warsztatu posługiwać się będę prostym aparatem cyfrowym, a finalnym efektem grupowej pracy będzie animowany film poklatkowy.
Zapraszamy serdecznie.

Na warsztaty prosimy przynieść telefon komórkowy z możliwością robienia zdjęć lub aparat cyfrowy + sprzęt niezbędny do przeniesienia zdjęć z telefonu/aparatu na komputer.

PROWADZĄCY:
Ania Witkowska, Adam Witkowski, Maciej Salomon, Maciej Chodziński

KIEDY?
17/05/2014
g. 11:00 – 13:30

GDZIE?
Galeria SZARA
Ul. Srebrna 1
Cieszyn

ZGŁOSZENIA/PYTANIA
edukacja@strefaszarej.pl
793 966 779

WSTĘP WOLNY!

Projekt MEDIALIŚCI współfinansowany z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

galeria szara / strefa szarej © 2019 All Rights Reserved

galeria szara / fundacja kultury audiowizualnej strefa szarej / 2012-2016 / some rights reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress