info:

UWAGA! PRZEBUDOWA STRONY - ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY
Od 2016 roku zapraszamy do Galerii Szara w Katowicach, więcej szczegółów na temat aktualnych działań na stronie
www.galeriaszara.pl

MIASTO AV – Pokaz Finałowy

Fundacja Kultury Audiowizualnej STREFA SZAREJ zaprasza na:

MIASTO AV – Pokaz Finałowy
28.05.2014 / środa / g. 18.00 / Galeria Szara, ul. Srebrna 1, Cieszyn
Wstęp bezpłatny

W ramach Tygodnia Akademii Orange zapraszamy na Pokaz Finałowy prezentujący efekty projektu MIASTO AV. Podsumujemy efekty warsztatów, zaprezentujemy powstałe prace i wymienimy się wrażeniami. Do końca Tygodnia Orange filmy z warsztatów będą wyświetlane także w witrynie Księgarni/Czytelni „Na Granicy”.

————————————————-

Celem projektu Miasto AV było zintegrowanie polsko – czeskiej młodzieży poprzez działania audiowizualne. Projekt służy pogłębieniu relacji, oswojeniu uprzedzeń, przełamaniu stereotypów. Uczestnicy mieli okazję okazję uzupełnić wiedzę z zakresu prawa autorskiego, poznać techniki obsługi urządzeń i software’u i wykorzystać tę wiedzę do tworzenia własnych realizacji audiowizualnych.

MIASTO AV

Michał Kochaniewicz, prowadzący grupę warsztatową:
“W ramach projektu Miasto AV wspólnie nakręciliśmy wywiady z wybranymi uczestnikami, którzy prezentują wybrane przez siebie potrawy podczas nagrywania wywiadu. W czasie gdy opowiadają o potrawie padają również stwierdzenia co do ich przynależności, poczucia tożsamości lub jego braku. Oprócz spotkań na planach zdjęciowych mieliśmy też kilka spotkań teoretycznych, na których wspólnie ustalaliśmy wizję dla całego projektu i zarysowaliśmy wstępny scenariusz gotowego filmu. Miało również miejsce spotkanie warsztatowe, na którym uczyliśmy się podstaw montażu filmowego na przykładzie materiałów z naszych wywiadów. Nie zabrakło również czasu na luźne pogawędki o kuchni o naszych domach rodzinnych, tradycji, ale również o multimediach. “

Marcin Młynek, prowadzący grupę warsztatową:
“W trakcie warsztatów dyskutowaliśmy na temat rozwoju, spotkania z drugim człowiekiem, niepewności w kontaktach z innymi i ich osądami. Na podstawie naszych obserwacji i doświadczeń stworzyliśmy storyboard, plan zdjęć za pomocą których chcemy opowiedzieć o procesie odkrywania, pokazywania siebie “innym”. Szukaliśmy odpowiednich środków do tego by to wyrazić, ostatecznie użyliśmy kamery, ale również programowania – grafiki generatywnej. “

Wydarzenia te odbędą się w ramach Tygodnia Akademii Orange, czyli podsumowania 48 projektów edukacji kulturalnej, w których przez ostatnich sześć miesięcy uczestniczyło blisko 5000 młodych twórców z 14 województw. – Młodzież łącząc nowoczesne technologie z kulturą, a szczególnie muzyką, odważnie wznosi się ponad podziały wyznaczone granicami na mapach – mówi o śląskich projektach Maria Adamiec, koordynator programu.
Akademia Orange to otwarty program grantowy Fundacji Orange, dzięki któremu dzieci i młodzież wchodzą w świat nowoczesnej edukacji w roli twórców. Fundacja umożliwia młodym rozwijanie talentów, wspierając innowacyjne projekty, w których nowe technologie są przestrzenią spotkania z kulturą. – Cieszy mnie, że poprzez twórcze działania dzieci i młodzież nie tylko zdobywają nowe, cyfrowe kompetencje, ale też wzmacniają wiarę we własne możliwości i uczą się współpracy w grupie. Jestem pod wielkim wrażeniem kreatywności młodych akademików, którzy już od pięciu lat – bo tyle właśnie ma Akademia Orange – pokazują nam jak łączyć radość i twórczą energię z nowymi technologiami – mówi Jadwiga Czartoryska, prezes Fundacji Orange.

W tym roku Tydzień Akademii Orange odbywa się pod hasłem „Kultura Uskrzydla”. Koncepcja ta czerpie z twórczości niemieckiego artysty – Jana von Hollebena i jego serii fotografii “Marząc o lataniu”. – Dzięki pobudzeniu wyobraźni i zmianie perspektyw (dosłownie i w przenośni) możemy osiągnąć co tylko chcemy: latać, walczyć ze smokami, zostać superbohaterem czy astronautą – podkreśla Maria Adamiec. Uczestnicy Tygodnia Akademii Orange mogą wziąć udział w konkursie na najciekawsze “uskrzydlone” zdjęcie, inspirowane twórczością artysty. Nagrodą dla zwycięzców będzie profesjonalna sesja zdjęciowa w wykonaniu samego von Hollebena!

Wszystkie wydarzenia odbywające się podczas Tygodnia Akademii Orange są otwarte i bezpłatne. Organizatorem akcji jest Fundacja Orange a partnerem – Nasze Miasto.
Więcej informacji na temat Tygodnia Akademii Orange (w tym harmonogram wydarzeń) znajduje się na stronie www.akademiaorange.ploraz www.akademiaorange.pl/kulturauskrzydla

__

organizator
Fundacja Kultury Audiowizualnej STREFA SZAREJ

Projekt realizowany jest przy wsparciu Fundacji Orange

partnerzy
Szkoła Organizacji i Zarządzania w Cieszynie
Stowarzyszenie Młodzieży Polskiej w Czeskim Cieszynie

patroni medialni
GazetaCodzienna.pl / Novinka.pl

sponsor pokazu finałowego
Pizzeria La Nostra

współpraca
Świetlica Krytyki Politycznej “Na Granicy”
___
www.av.art.pl
edukacja@strefaszarej.pl

galeria szara / strefa szarej © 2019 All Rights Reserved

galeria szara / fundacja kultury audiowizualnej strefa szarej / 2012-2016 / some rights reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress