info:

UWAGA! PRZEBUDOWA STRONY - ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY
Od 2016 roku zapraszamy do Galerii Szara w Katowicach, więcej szczegółów na temat aktualnych działań na stronie
www.galeriaszara.pl

MEDIALIŚCI: Warsztaty druku 3D / Ewelina Aleksandrowicz, Andrzej Wojtas

Projekt edukacyjny MEDIALIŚCI skierowany jest do dzieci oraz opiekunów – seniorów. 
Podczas rocznego cyklu spotkań, warsztatów, spotkaniach z artystami, samodzielnej pracy twórczej uczestnicy wraz z zaproszonymi przez organizatorów specjalistami i artystami, spędzą kreatywnie czas, zdobywając jednocześnie wiedzę, umiejętności i doświadczenia, a to wszystko podczas dobrej zabawy.

newmelterprintMEDIALIŚCI: Warsztaty 3D druku

instruktorzy : Ewelina Aleksandrowicz, Andrzej Wojtas

kiedy?: 14.09.2014 / g. 13.00-18.00
gdzie? Galeria Szara, ul. Srebrna 1
wstęp: Bezpłatny
czas trwania : 5 godzin
ilość uczestników : maksymalnie 10 osób,
wiek uczestników : nieograniczony
doświadczenie : niekonieczne

ZGŁOSZENIA / PYTANIA: fundacja@strefaszarej.pl / tel. 502317887

Warsztaty druku 3D mają na celu wprowadzenie uczestników w świat nowoczesnej technologii z zakresu kreatywnej fabrykacji, produkcji obiektów i budowy prototypów w warunkach domowych, przy użyciu drukarki 3D.

 


Rewolucyjna technologia druku 3D jest aktualnie powszechnie wykorzystywana do celów edykacyjnych, kreatywnych, artystycznych oraz w dziedzinach takich jak medycyna, inżynieria i szeroko pojęta nauka.
Drukarki 3D aktualnie stały sie dostępne i spreparowane odpowiednio dla indywidualnych konsumentów, to niekończące się możliwości produkcji wlasnych fizycznych obiektów do zabawy i pracy.
Podczas warsztatów zostaną zaprezentowane uniwersalne i łatwo dostępne narzędzia do 3D drukowania.
Uczestnicy zdobędą podstawowa wiedzę na temat współczesnej technologii druku 3D, możliwości wykorzystywania go do własnych potrzeb, nowych sposobów designu i produkcji.
Każdy w uczestników otrzyma niewielki obiekt wydrukowany w 3D.

głowne zadania i założenia warsztatów :
– prezentacja projektów artystycznych zrealizowanych przy użyciu druku 3D, (obiekty są również częścią wernisażu w Galerii Szara)
– prezentacja dostępnych programów oraz narzędzi do projektowania oraz przygotowywania modeli 3D
– druk ‘na żywo’, przygotowanie i wydrukowanie wybranego przez uczestników modelu
– podstawowa wiedza na temat współczesnej technologii druku 3D, eksploracja współczesnych narzędzi, form i możliwości
– wymiana doświadczeń, wiedzy i inspiracji, odkrywanie nowych kreatywnych technik oraz okazja aby krok po kroku odkryć funkcje i możliwości techniki drukowania w 3D.

Wiek uczestników i umiejętności nie mają wiekszego znaczenia, w warsztatach mogą brać udział najmłodsi z opiekunami oraz starsze dzieci, jak również dorośli, doświadczenie nie jest konieczne.
Forma prezentacji będzie zuniwersalizowana, tak aby każdy z uczestników bez względu na znajomość tematu oraz techniczne zaplecze, miał szansę dowiedzieć się i doświadczyć jak najwięcej.

Aleksandrowicz i Wojtas aktualnie wykorzystują technikę druku 3D do produkcji zaprojektowanych przez siebie rzeźb oraz wielu innych artystycznych projektów.
Artyści nawiązali kontakt z organizacjami i społecznościami zwiazanymi z propagowaniem technologii 3D druku – Ultimaker, Botspot Berlin oraz Hypecask, grupą inżynierów, która tworzy wielkoformatowe drukarki.
W tym roku ich prace przy wykorzystaniu druku 3D były prezentowane na niemieckiej konwencji druku 3D w Erfurcie – 3DFab-Con, w PopUp Village w Berlinie, BWA Zielona Góra oraz 3D Print Show w Londynie.
Zdobyły również rozgłos w prasie internetowej :
wywiad z twórcami na Creators Project : http://thecreatorsproject.vice.com/blog/sculpted-busts-blur-the-linebetween
cgi-and-reality
wywiad dla 3D Print Show : http://3dprintingindustry.com/2014/06/11/3d-printing-losing-face-can-good-thingdefinitely-ufo/
3D Printing Industry : http://3dprintingindustry.com/2014/06/11/3d-printing-losing-face-can-good-thingdefinitely-ufo/

o artystach :
Ewelina Aleksandrowicz i Andrzej Wojtas działają jako duet artystyczny od 2008 roku. Poruszają się w obszarach nowych technologii, sztuki video i audiowizualnego performensu, kreują również własnoręcznie skonstruowane kontrolery, intrumenty oraz obiekty wykonane metodą 3D druku.
W 2011 roku oboje ukończyli Program Magisterski w Departamencie Nowych Mediow na Uniwersytecie Newcastle w Anglii. Sa laureatami m.in. Stypendium Digital City – Institute of Digital Innovation w Anglii oraz stypendium edukacyjnego Uniwersytetu Newcastle.
Ich prace są regularnie prezentowane w galeriach oraz festiwalach nowych mediów w Australii, Stanach Zjednoczonych, Anglii, Irlandii, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Polsce (m.in. Saatchi Gallery Londyn / WRO Biennale / European Media Art Festival / Espace Pierre Cardin Paris). Aktualnie mieszkają i pracują w Berlinie.

linki :
strona artystów : http://niochnioszki.net/
blog o 3D druku : http://unidentified-fabulous-objects.com/

WSTĘP WOLNY!

Projekt MEDIALIŚCI współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

galeria szara / strefa szarej © 2019 All Rights Reserved

galeria szara / fundacja kultury audiowizualnej strefa szarej / 2012-2016 / some rights reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress