info:

UWAGA! PRZEBUDOWA STRONY - ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY
Od 2016 roku zapraszamy do Galerii Szara w Katowicach, więcej szczegółów na temat aktualnych działań na stronie
www.galeriaszara.pl

Wystawa “… po deszczu” w Szarej

internet - po deszczu - wystawa projektu maczuznik - galeria szara (8)

 

… po deszczu

wernisaż: 13 grudzień 2014, 18:00
czas trwania: 13.12.2014-14.01.2015
miejsce: Galeria Szara Srebrna 1, Cieszyn
www.galeriaszara.pl

artyści/artystki: Patrycja Dołowy, Konrad Juściński, Beata Szczepaniak, Diana Lelonek, Marek Kucharski, Ewa Bielańczyk-­Obst, Sławomir Obst, Izabela Liżewska, Krzysztof Marchlak, Justyna Adamczyk, Kamil Wnuk
kuratorki: Marta Ostajewska, Urszula Kluz­-Knopek

Prace prezentowane na wystawie wyrosły z mierzenia się z maczużnikiem, grzybem pasożytem, atakującym owady, zmieniającym ich charakter i wykwitającym kolorowym kapeluszem na ich wysuszonych ciałach. Grzybem, który powstrzyma każdego owada, zdobywającego dominującą pozycję w ekosystemie.

Kluczem prezentacji „… po deszczu” jest z jednej strony niekontrolowany rozrost i namnażanie, z drugiej zaś brutalne wdarcie, obnażenie i zarazem okrucieństwo otaczającego nas świata, natury zrośniętej z kulturą. W przestrzeni galerii stajemy się świadkiem wchłaniania ciała (zarówno ludzkiego, jak i ciała obrazów), przestrzeni przez pasożytnicze byty, który mimo swojej destrukcyjnej funkcji uczestniczą w procesie tworzenia – nowych kontekstów, wartości, form, światów. Obserwujemy deszczowe wykwity, wdarcia się i stapiania ze światem natury, narodziny kolczastych, efemerycznych form, nasiąkania nowymi znaczeniami, nadpisującą funkcję zieleni.

Kolejna, po łódzkiej, odsłona maczużnika, to selekcja prac jedenastu artystów młodego pokolenia, która wniknie w przestrzeń galerii. Poprzez zwielokrotnienie, zainfekowanie, przetworzenie i wtargnięcie – zbuduje nowy świat znaczeń i kontekstów. Odświeży zapas zużytych sensów, jak po deszczu!

 

Projekt „Woof Woof Arf Arf” (magazyn i seria wystaw) jest finansowany ze środków Samorządu Doktorantów Środowiskowych Studiów Doktoranckich na ASP im. Jana Matejki w Krakowie.
Prace, wyłonione w procesie open-call, pojawiły się w pierwszym numerze magazynu „Woof Woof Arf Arf”. Pojawią się w różnych konfiguracjach na ogólnopolskich wystawach.
Artyści, których prace znalazły się w pierwszym numerze magazynu: Adriana Lisowska, Agula Swoboda, Anna Pichura, Barbara Kunicka, Bartłomiej Górny, Bartosz Czarnecki, Beata Szczepaniak, Damian Reniszyn, Diana Lelonek, Ewa Bielańczyk-Obst, Sławomir Obst, Ewa Kubiak, Gabriela Warzycka-Tutak, Izabela Liżewska, Joanna K. Malinowska, Joanna Mlącka, Justyna Adamczyk, Justyna Olszewska, Kamil Wnuk, Karol Szczur, Karolina Spyrka, Katarzyna Celek, Konrad Juściński, Krzysztof Marchlak, Magdalena Lara, Małgorzata Dudek, Marek Kucharski, Maria Szydłowska, Marta Ostajewska, Maya Wuytack, Michał Bugalski, Patrycja Dołowy, Paulina Poczęta, Paulina Stasik, Paweł Matyszewski, Piotr Pasiewicz, Roksana Kularska-Król (roxi), Urszula Kluz-Knopek, Tomasz Drewicz

 

galeria szara / strefa szarej © 2019 All Rights Reserved

galeria szara / fundacja kultury audiowizualnej strefa szarej / 2012-2016 / some rights reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress