info:

UWAGA! PRZEBUDOWA STRONY - ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY
Od 2016 roku zapraszamy do Galerii Szara w Katowicach, więcej szczegółów na temat aktualnych działań na stronie
www.galeriaszara.pl

Medialiści 2.0 / Podróże do dźwięków bliskiego wschodu – Souvenir de Tanger / Wiktor Milczarek

media_souvenir plakat

 

Galeria Szara oraz Fundacja LAJA zapraszają na spotkanie w ramach projektu MEDIALIŚCI 2.0 i 7 Festiwalu Svátek čaje / Święto Herbaty

Podróże do dźwięków bliskiego wschodu – Souvenir de Tanger / Wiktor Milczarek – spotkanie

kiedy /// 04.07.2015 / g.11.30
gdzie /// Sala Herbaciana, PSM, Wzgórze Zamkowe, Cieszyn
w ramach Święta Herbaty 2015

www.galeriaszara.pl / www.swietoherbaty.pl

Podczas spotkania z Wiktorem będziemy mieli okazję posłuchać opowieści oraz kaset z muzyką arabską, które kolekcjonował podczas swoich podróży po bliskim wschodzie. Znajdziemy tam przeróżne dźwięki i historie od arabskiej wiosny, po kurdyjskie pieśni.

“Tanger to francuska nazwa miasta w północno-zachodnim Maroku. Po arabsku powiedzielibyśmy Ṭanjah; w języku założycieli tego miasta, czyli Berberów nazwalibyśmy je Ṭanja, ale to współczesny berberyjski, Berberowie zakładając je w VII wieku p.n.e. mówili na nie Tinigi; po angielsku to Tangier, hiszpańsku Tánger, portugalsku Tânger. Z kolei Souvenir de Tanger to projekt Wiktora Milczarka, który w swojej muzyce bada miejsca, w których muzyka elektroniczna, a szczególnie techno, spotyka się ze światem szeroko rozumianej kultury arabskiej. Szczególnie w kontekście turystycznym, stąd też pochodzi jego pseudonim – ze swojej wycieczki z mamą przywiózł folder turystyczny ozdobiony wielkim napisem Souvenir de Tanger, pozostałości po kolonialnej przeszłości Maroka”.
(źródło: http://culture.pl/pl/tworca/souvenir-de-tanger)

Souvenir de Tanger jest producentem muzyki elektronicznej, który należy do kolejnego pokolenia europejskich twórców tworzących wyobrażoną krainę Orientu. W swojej muzyce bada miejsca, w których muzyka elektroniczna, a szczególnie techno, spotyka się ze światem szeroko rozumianej kultury arabskiej. Dźwięki czerpie między innymi z sampli przeróżnych arabskich instrumentów, które znacznie zniekształca, przez co często trudno określić ich pierwotne pochodzenie – równie dobrze mogłyby być to dźwięki stworzone syntetycznie. Słyszymy też głosy i pieśni, a raczej to, co było nimi było przed wszystkimi modulacjami. Czasami są to uliczne piosenki zgrane z YouTube’a, śpiewy imamów albo wystąpień politycznych. W 2014 roku wydał dwie płyty (”I” i ”II”), obydwie wyszły nakładem niezależnej oficyny wydawniczej BDTA.
https://soundcloud.com/souvenirdetanger
https://www.facebook.com/SouvenirDeTanger

organizator: Fundacja Kultury Audiowizualnej Strefa Szarej

Spotkanie w ramach projektu Medialiści 2.0 współfinansowanego ze środków MKiDN

 

 

galeria szara / strefa szarej © 2019 All Rights Reserved

galeria szara / fundacja kultury audiowizualnej strefa szarej / 2012-2016 / some rights reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress