info:

UWAGA! PRZEBUDOWA STRONY - ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY
Od 2016 roku zapraszamy do Galerii Szara w Katowicach, więcej szczegółów na temat aktualnych działań na stronie
www.galeriaszara.pl

wakacyjne kadry

O festiwalu

„Wakacyjne Kadry” to konkursowy przegląd polskiej twórczości kinowej i telewizyjnej. W konkursie brały udział polskie filmy fabularne i dokumentalne, także polskie seriale. Ogromną rolę w festiwalu odgrywa publiczność festiwalowa, która sama poprzez zalogowanie się na stronie internetowej i głosując w konkursie stawała się jurorem. Po projekcjach uczestnicy festiwalu mięli okazję spotkania się z aktorami i twórcami filmów, którzy odpowiadali na pytania i pomogli w ten sposób wybrać faworyta w rywalizacji o główną Nagrodę – Złotą Podkowę zaprojektowaną przez Andrzeja Renesa.

Oprócz konkursu głównego organizatorzy przygotowali szereg imprez towarzyszących. Cieszyn, jako miejsce przyjazne młodym twórcom i otwarte na świat w ramach imprez towarzyszących zorganizował wraz z Instytucją Filmową „Silesia-Film” i Fundacją Akademia Mediów sChOOL FILM – pokaz etiud szkół filmowych ze świata. Pomysłodawcami konkursu byli studenci Wydziału Radia i TV, szkoły filmowej w Katowicach. Cieszyn gościł również przedstawicieli telewizji lokalnych z państw Unii Europejskiej w ramach I Europejskiego Przeglądu Telewizji Lokalnych.

Zapraszając na festiwal całe rodziny, organizatorzy przygotowali dla dzieci specjalne pokazy filmów pod hasłem Kinomania, które realizowane były przy współpracy z Czeskim Cieszynem. Młodzież mogła uczestniczyć w festiwalu NowaMuzyka, który inaugurował tegoroczny festiwal filmowy. W trakcie festiwalu jako imprezy towarzyszące odbyły się koncerty kameralne, warsztaty filmowe, wystawy fotograficzne, pokonkursowa wystawa na plakat festiwalowy, pokaz mody jeansowej i wiele innych atrakcji.

Festiwal filmowy organizowany przez Fundację Kręgi Sztuki, Cieszyński Ośrodek Kultury oraz portal Cieszyn robi wrażenie. Wstęp na wszystkie projekcje oraz wydarzenia jest bezpłatny. Galeria Szara współtworzyła festiwal w latach 2006-2011.

4 – 8 lipca 2012 roku odbędzie się  7 edycja.

wcześniejsze edycje:
2006 12-16.07
2007 7 -15 .07
2008 9 -13. 07
2009 7 -12.07
2010 5 -11.07
2011 10-17.07

http://www.wakacyjnekadry.pl/?

galeria szara / strefa szarej © 2019 All Rights Reserved

galeria szara / fundacja kultury audiowizualnej strefa szarej / 2012-2016 / some rights reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress