info:

UWAGA! PRZEBUDOWA STRONY - ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY
Od 2016 roku zapraszamy do Galerii Szara w Katowicach, więcej szczegółów na temat aktualnych działań na stronie
www.galeriaszara.pl

Wojciech Kucharczyk | Duże zdjęcia ładnych roślin z latającym światłem

28.04 – 10.06

“Wystawa jest prosta. Wszystkie informacje o niej chciałbym zawrzeć w tytule.

To ważne – nie uważam się za fotografa. Po prostu miałem taki pomysł i zwyczajny fotograficzny aparat pomógł mi go zrealizować.

To co jest na obrazach złapałem w różnych miejscach, dalekich i bliskich, zawsze osobiście, choć czasem w miłym towarzystwie. Nie polowałem na rośliny, nie mam pojęcia jakie to gatunki i jak brzmią ich łacińskie nazwy. Ogrodnikiem jestem początkującym. Patrzyłem na to, co mi się podobało. Szkoda, że na zdjęciach nie można pokazać zapachu. Latające światło pewnie powinno coś symbolizować. Być może. Ale nie czas się nad tym zastanawiać.”

Wojciech Kucharczyk znany też jako The Complainer – niepokorny muzyk, podróżnik i thesigner (nie mylić z “dizajner”). Działa aktywnie od wielu lat efektywnie łamiąc granice i podziały w sztuce, i tym podobnych. Ma na koncie kilkadziesiąt płyt, wiele wystaw, książki, albumy i mnóstwo zrealizowanych oraz niezrealizowanych projektów graficznych lub innych wizualnych. Znany jest w PL i w dalekich stronach – koncertował od Moskwy, Mińska i Tel Avivu przez Paryż i Londyn aż po Nowy Jork, Miami i Mexico City. Prace wystawiał w nie mniej relatywnie egzotycznych miejscach, nawet w Betlejem.

Mieszka w Skoczowie, małym mieście.

Od 1995 prowadzi wydawnictwo Mik.Musik.!., które właśnie wraca do aktywności po kilkuletniej hibernacji.

Najsłynniejsze muzyczne zespoły i projekty to The Complainer, Mołr Drammaz, Retro*Sex*Galaxy, Pathman, Go Underground To See More Animals, HWDJazz. Szykuje nowe.

Chce kiedyś zamieszkać gdzieś daleko, gdzie jest zawsze ciepło. Mocno nie lubi zimy. Lubi Słońce. Początkujący ogrodnik.

Galeria Szara / Srebrna 1 / Cieszyn

Wystawa jest imprezą towarzyszącą 14. Przeglądu Filmowego Kino na Granicy / 28.4 – 3.5.2012

 

galeria szara / strefa szarej © 2019 All Rights Reserved

galeria szara / fundacja kultury audiowizualnej strefa szarej / 2012-2016 / some rights reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress